Genel Bilgiler-Önemli Tarihler

Önemli Tarihler:

Bildiri Özetlerinin Gönderimi için Son Tarih: 5 Kasım 2017, 23:59

Bildiri Özetlerine Dair Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanması: 20 Kasım 2017

Kongre Tarihleri: 7-8 Aralık 2017

Kongrede, eş zamanlı oturumlar olmayacaktır.

Konaklama: Duyurulacaktır.

Katılım ücreti: Kongre, tamamen ücretsizdir; bildiri sunacak katılımcılardan ve dinleyicilerden herhangi bir katılım ücreti talep edilmeyecektir.

Bildiri Özeti Gönderimine Dair:

1. Genişletilmiş özetler 650-1,000 kelime arasında olmalıdır. Bu sayede bildirinizin argümanı açık hale gelecektir.
2. Tüm özetler 25 dakikalık bir konuşmaya göre hazırlanmalıdır. Bu ilkeyle hazırlanmış bir sunumu 20 dakikalık bir soru-cevap kısmı izleyecektir.
3. Özetinizi göndermeden önce, bir akademik felsefe kongresine konuşmacı ya da hakem olarak katılım göstermiş bir tanıdığınızdan, arkadaşınızdan veya hocanızdan geribildirim almanızı kuvvetle öneririz. Böylelikle kongre için yazmış olduğunuz özet, deneyim sahibi başka bir göz tarafından değerlendirilmiş olacaktır.
4. Bildiri özetlerinin anonim şekilde hazırlanması gerekmektedir. Tanınmanıza yol açabilecek hiçbir şeyi özet metninize koymayınız.
5. Göndereceğiniz e-postanın gövdesinde lütfen tam adınızı, bildirinizin başlığını, en sık kullandığınız e-posta adresinizi, kurumsal mensubiyetinizi ve eğitiminizin hangi aşamasında olduğunuzu belirtiniz. Epostanızın gövdesine lütfen 5 adet anahtar sözcük yazınız.
6. E-postanızın konu kısmına lütfen “Bildiri_Özeti_Teslim” yazınız. Dosyanızı, hem MS-Word dosyası olarak hem de PDF formatında ekleyiniz.
7. Özetlerinizi lütfen “odtufelsefe.lisansustukongre@gmail.com” adresine 5 Kasım 2017, saat 23:59‘a kadar gönderiniz.
8. Özetler hakkındaki son kabul ve ret değerlendirmeleri, ilgili konuda uzman en az iki hakeme danışılarak yapılacaktır. Hakem değerlendirmesi sonucu her bir özet 1 ile 5 aralığında bir puan almış olacaktır. Konunun uzmanları tarafından özetlerin niteliğine göre belirlenen bu puanlar aritmetik ortalamaya tabi tutulacaktır. Bu değerlendirme sonucunda oluşturulan listenin en üstünde yer alacak bildiri özetleri kongre sunumu için uygun görülmüş olacaktır.
9. Değerlendirme sonuçları 20 Kasım 2017 tarihinde “olumlu” veya “olumsuz” olarak bildirilecektir.